Co mają wspólnego Robert Biedroń i Natalia Przybysz z naszą podróżą

14 – 15 sierpnia 2017

 

No dobra, co zrobić z tak pięknie rozpoczętą podróżą? Wcale nas nie ciągnie z powrotem na południe. Chcemy się nacieszyć surowością północy i długimi dniami. Przewodnik już się skończył, przejechaliśmy cały. Na pomoc przychodzi nam tablica informacyjna o Narodowych Szlakach Turystycznych Norwegii. Pokazano na niej zdjęcia wybranych miejsc i oznaczenie ich na mapie. Moją uwagę przyciąga zdjęcie dziwnej konstrukcji w kształcie wrzeciona stojącej nad brzegiem morza i palący się obok gigantyczny znicz. Robię zdjęcie. Szukamy na mapie tego miejsca. Jest daleko, na najdalszej wyspie Norwegii położonej na krańcu wschodnim. Jedźmy tam!

Czytaj dalej Co mają wspólnego Robert Biedroń i Natalia Przybysz z naszą podróżą

Senja – wyspa ze snu z kłami diabła

10 sierpnia 2017

 

„Norwegia w miniaturze” – tak nazywa się tę drugą co do wielkości wyspę Norwegii. Jest też konkurentką Lofotów. Wszystko prawda. Potwierdzamy i podpisujemy krwią. Dzień na wyspie to jeden z ciekawszych w naszej podróży. Różnorodność krajobrazu i przeróżne cuda natury, ale również człowieka. Mnogość tego wszystkiego uczyniła 10 sierpnia 2017 pięknym dniem życia.

Czytaj dalej Senja – wyspa ze snu z kłami diabła

Narwik

9 sierpnia 2017

 

W Narwiku nie zabawiliśmy długo. Raz, że nie ma tu wielu atrakcji turystycznych poza oczywistym miejscem pamięci bitwy o Narwik, dwa – pogoda nie sprzyjała zwiedzaniu. Chmury wisiały nisko i siąpił z nich mały, ale zajadliwy deszcz.

Czytaj dalej Narwik

Szlak Wybrzeża dzień 3 – szary

6 sierpnia 2017

 

Mieliśmy jechać szlakiem 2 dni, ale jechaliśmy 3. Taki stosunek mamy do naszych planów. Nie dało rady. Zbyt pięknie, aby się spieszyć, nie wypada po prostu.

Dziś czeka nas najdłuższa przeprawa promowa i prąd. Jaramy się tym. Jak wygląda najsilniejszy prąd pływowy na świecie? Ciekawe, ciekawe, jeszcze kawki?

Czytaj dalej Szlak Wybrzeża dzień 3 – szary